Walka z alkoholizmem

lekarze specjaliści > Alkoholizm > Walka z alkoholizmem

Specjaliści Radzą

Walka z alkoholizmem

Wielu specjalistów jest zdania, że choroba alkoholowa ma swój początek w okresie dzieciństwa. Wpływają na to zarówno lęki, zawiedzione uczucia czy niedowartościowanie ze strony rodziców. Dlatego uzależnienie od piwa, wina czy wódki dotyczy nie tylko osób pochodzących z patologicznych rodzin, ale również wychowanków tzw. dobrych domów. Alkoholikami zostają zarówno bezdomni jak i ludzie z licznymi tytułami naukowymi.
W Polsce alkoholizm niestety ma się dobrze. Zmieniają się tylko nasze gusta co do spożywanych trunków. Podczas gdy jeszcze kilkanaście lat temu najchętniej sięgaliśmy po łagodne trunki, dziś częściej wybieramy mocne i wysokoprocentowe. Co gorsza, po alkohol coraz wcześniej i częściej sięgają młodzi ludzie - gimnazjaliści i licealiści. Najczęściej nie są oni świadomi spustoszenia jakie może zasiać w ich organizmach nagminne upijanie się. Najnowsze badania wskazują, że już jeden kufel piwa czy jedna lampka wina może przyczynić się do wywołania choroby alkoholowej. Czy warto zatem ryzykować?
Na uwikłanie się w alkoholizm szczególnie narażeni są nie tylko młodzi ludzie, ale również ich matki. Najnowsze badania wykazały, że w niektórych rejonach świata to kobiety piją więcej od mężczyzn. Niestety alkoholizm przechodzi najczęściej z matki lub ojca na dziecko, co świadczy o tym, że jest chorobą pokoleniową. Tym bardziej warto zachować wszelkie środki ostrożności by jej uniknąć.

Zobacz więcej>>

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl